Штипјанец излетал од пат, починал на лице место

by fokus

Вчера околу 15:35 часот на ул. „Железничка“ во Штип, во близина на влезот од железничката станица, Г.К. (67) од с.Сарчиево, штипско, управувајќи патничко возило „Пежо Партнер“ со штипски регистарски ознаки изгубил контрола, излетал од патот и удрил во сообраќаен знак, по што починал.

Смрт била констатирана од страна на лекар. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

Поврзани новости