Шпалир за Елмас и соиграчите во чест на освоеното Скудето

by fokus

Тимот на Наполи денеска на својот стадиот „Диего Марадона“ го игра натпреварот против Фиорентина, кој нема резултатска важност со оглед дека тимот на Лучиано Спалети веќе ја освои титулата во италијанското првенство.

Во чест на новите шампиони на Италија, фудбалерите на Фиорентина направија шпалир и ги пречекаа Елиф Елмас и соиграчите на теренот на „Диего Марадона“.

А по повод освојувањето на Скудетото, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас има и специјална фризура во боите на Наполи.

Поврзани новости