Шкендија и Фелипе „раскинаа“ по само три месеци

by fokus 11:19
11:19

Шкендија и Бразилецот Хуан Фелипе решија да ја прекинат соработката по само три месеци.

Тетовскиот клуб официјално информираше дека е одлучено да стават крај на соработката со Фелипе, заблагодарувајќи му се за досегашниот придонес.

„Одлучено е да се прекине меѓусебниот договор. Шкендија му се заблагодарува на Хуан Фелипше за придонесот во нашиот дрес во овој период и му посакуваме многу успех во динина“, велат од Шкендија.

- Advertising -

Поврзани новости