Шилегов: За три години медиумите блиски до власта добиле 20 милиони евра од државата

by Фокус

За три години, на сметките на Сител, Канал 5, Алфа, Република, Курир, Радио Слободна Македонија и Телевизија Нова легнале неверојатни 20 милиони евра пари од државата, обвини портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.

– Осумдесет села во цела Македонија можеа да добијат современа амбуланта со медицински персонал со народните пари кои медиумите ги добиле од државата за пропаганда, нарачани прилози и црни кампањи – рече Шилегов.

Поврзани новости