Шилегов: Не се откажуваме од зиплајнот, веќе се гради инфраструктурата

by Fokus 20:40
20:40

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека зиплајнот, за кој имаше критики од јавноста, ќе се гради.

-Зиплајнот е многу убав концепт. Некој тоа го прикажа како „Шилегов ај да не прави жичница како Коце, па ќе прави зиплајн“, што не е така. Направивме паркинг кај Музејот на современа уметност, зиплајнот ќе биде од таму до ресторанот Опатија во Градски парк. Тоа не е жичница, рече Шилегов.

 

Поврзани новости