Шилегов ги замени вчера запалените контејнери со нови

by fokus 09:59
09:59

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов утрово постави нови контејнери на Партизанска, откако вчера старите беа запалени за време на полицискиот час.

-Вчера запалените контејнери на Партизанска кај Буњаковец, утрово се заменети со нови.Вандализмот над општото добро, никому не носи добро. Да го чуваме градскиот имот заедно. #СедиДома, порача Шилегов.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости