Шестгодишно девојче паднало од балкон и починало

by Fokus 16:13
16:13

Шестгодишно девојче од Струга паднало од балкон и починало на место, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера околу 12.00 часот било пријавено дека во Струга на ул.„ЈНА“, од балкон од петти кат од зграда паднало шестгодишно девојче  и починало на место. Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Струга. Во согласност на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на семејството за погреб.

- Advertisements -

Поврзани новости