Шест новозаразени и без починати лица во изминатите 24 часа

by fokus

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:

Во последните 24 часа се направени 3.028 тестирање, а регистрирани се 6 нови случаи на КОВИД-19: Скопје, Битола и Кичево – по 2.

Не се регистрирани починати лица. Не се регистрирани оздравени пациенти.

Поврзани новости