Шест мигранти од Пакистан најдени на автобуската станица во Струмица

by fokus
Шест лица од Пакистан кои илегално влегле во земјава открила полицијата ноќеска на полноќ кај автобуската станица во Струмица.
Како што информираат од МВР, мигрантите околу 24 часот ги пронашле полицајци од полициската станица за граничен наздзор и гранични проверки „Ново Село“.
Лицата се однесени во Прифатниот центар во Гевгелија.

Поврзани новости