Шекеринска: Колку пари се потрошени за прославите ќе биде познато од понеделник

by fokus 22:48
22:48

Колку пари се потрошени за вечерашните прослави што се организираа во 15 градови ќе биде познато од понеделник, изјави министерката Радмила Шекеринска за Макфакс.

-Потатоците за тоа колку пари се потрошени ќе бидат достапни од понеделник. Ние ништо не криеме, не држиме дамо пресови, туку даваме информации, истакна Шекеринска, која беше на вечерашната прослава во Скопје.

- Advertisements -

Поврзани новости