Шеќеринска остварила средба со комесарката Могерини

by Фокус

Заменик претседателката на опозицискиот СДСМ, Радмила Шеќеринска денеска остварила средба со комесарката за надворешна политика на Европската Унија, Федерика Могерини.

Според неофицијални информации на „Фокус“, на средбата се разговарало за актуелната политичка криза во земјава, која трае повеќе од една година.

Поврзани новости