Шефот на станицата во Лариса останува во притвор

by Fokus

Шефот на станицата во Лариса чија одлука доведе до судир на товарен и патнички воз и најсмртоносната железничка несреќа во Грција, ќе биде задржан во притвор додека трае судењето.

59-годишниот маж денеска заврши со сведочењето пред истражен судија и обвинител, пренесува „Екатимерини“.

Тој е обвинет за загрозување на безбедноста во сообраќајот и повеќекратни точки од обвинението за убиство од небрежност и за нанесување телесни повреди.

Поврзани новости