Сергеј Милинковиќ-Савиќ пред трансфер во Милан

by fokus 12:35
12:35
Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ е близу да се пресели од Лацио во Милан на заем вреден 40 милиони евра.
Гигантот од „Сан Сиро“ постигнал договор со лидерите на римскиот клуб и на крајот од сезоната ќе има право да го откупи договорот на 23-годишниот играч од средниот ред, јавува италијански „Соле 24“.
„Газета дело Спорт“ пак, вели дека Сергеј е голема желба на директорот Леонардо, но и играчот од средниот ред на Пари Сен Жермен – Адријан Рабио.
Денес е последниот ден за трансфери во Италија и наскоро ќе го дознаеме епилогот на сагата.

Поврзани новости