Села: Не се враќаме во Владата во вакви околности, но во политиката не постои не

by fokus

Зијадин Села во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека не верува дека во вакви околности ќе има шанса за влез на Алијанската на Албанците во Владата, но додава дека во политиката нема „не“.

-Не верувам дека таква шанса ќе има, бидејќи се работи за достоинство. Никогаш не сме дозволиле некој да се игра со нас, нема да дозволиме тоа пак да се случи. По политиката никогаш не постои – НЕ, но од друга страна во вакви околности не, вели Села.

 

Поврзани новости