Села хоспитализиран поради болка во градите

by fokus 15:01
15:01

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села поради болки во градите од синоќа е хоспитализиран на Универзитетската клиника за кардиологија во Скопје.

Портпаролот на партијата, Флакрон Беџети, информира дека здравствената состојба на Села е стабилна. Тој прво бил примен во охридската болница, но потоа бил префрлен на скопските клиники.

- Advertisements -

Поврзани новости