Села: Атентатот беше нарачан од партиски лидери кои се подготвени на се

by fokus 17:47
17:47

Нарачателите на атентатот се јавни политички личности, партиски претседатели коишто се подготвени на сè, изјави Зијдин Села откако даде исказ во Обвинителството за настаните кои се случија на 27 април.

-Реално, немаше потреба од исказ за настаните кои се случија на 27 април, зашто сè беше толку јавно, тенденциите беа толку јавни и нарачателите на атентатот се јавни политички личности, партиски претседатели коишто се подготвени на сè во обидот да ги скријат криминалот и корупцијата што ги направија сите овие години, рече Села.

- Advertisements -

Села тврди дека нападот врз Собранието бил нарачан од политички функционери коишто се обидуваат да го прикријат нивниот криминал.

Поврзани новости