Се запали возило во движење кај „Рамстор“

by fokus 09:35
09:35

Возило во движење утринава околу 8 часот се запалило кај Старата железничка станица во близина на трговскиот центар „Рамстор мол“.

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека интервенирале со едно возило и четири пожарникари.

- Advertisements -

Поврзани новости