Се запали возило на патот Охрид – Ресен кај Буково

by fokus

Поради опожарено возило во движење, сообраќајот на патот Охрид-Ресен кај Буково е во прекин во двата правци.

-Од 19:15 часот сообраќајот на магистралниот пат А3, Охрид – Ресен кај превој Буково е во прекин во двата правци. Прекинот е поради опожарено патничко моторно возило во движење, информираат од АМСМ.

Поврзани новости