Се сруши полициски хеликоптер во струмичко Добрејци

by Фокус

Полициски хеликоптер се сруши и запали во близината на струмичкото село Добрејци. Првичните неофицијални информации се дека загинати се четири лица. Нивните изгорени тела во моментов се извлекуваат од местото на несреќата.

Портпаролот на МВР Иво Котевски се уште официјално не ја потврдил информацијата, а очевидци на настанот тврдат дека хеликоптерот се срушил откако удрил во антена.

 

Поврзани новости