Се изгубиле на Галичица, пронајдени утрово во 5 часот

by fokus 11:11
11:11

Вчера во 18:05 часот во Секторот за внатрешни работи Охрид, Б.Т.(44) од Охрид пријавил дека истиот ден околу 16.00 часот телефонски се слушнал со неговите пријатели Г.А. и Р.Т. од с.Радолишта, струшко, кои му кажале дека се наоѓаат на планината Галичица, но дека не ја знаат точната локација.

Возилото со кое биле, претходно го оставиле во с.Велестово. Од тој момент до 21:00 часот лицата биле недостапни на своите мобилни телефони. Во 21:00 часот со лицата бил остварен телефонски контакт, а во 05:00 часот на 19.06.2018 година лицата биле пронајдени.

- Advertisements -

Поврзани новости