Се евакуираат деветмина македонски државјани од Турција од регионот погоден од земјотресот

by Fokus

Дипломат од македонската амбасада во Анкара е упатен кон турскиот регион погоден од разорниот земјотрес.

Па така, тој треба да организира евакуација на осумтемина македонски ученици, меѓу кои и двајцата повредени, како и на нивниот ментор, информираат од Министерството за надворешни работи.

 

Поврзани новости