„Се бориме за Прилеп да пишти и да вришти“

by fokus 14:15
14:15

МКГерила во изминативе два дена спроведе герила акција во повеќе градови во Македонија со истакнување на транспаренти.

-Герила акциите во Прилеп, Струмица, Велес, Битола, Тетово и Куманово во текот на вчерашниот и денешниот ден беа спроведени со цел да се прикаже ставот на граѓаните за вистинските мотиви кои стојат зад т.н „патриотска“ борба за Македонија на ДПМНЕ, објаснија од МКГерила.

- Advertisements -

timthumb timthumb-2

Поврзани новости