СДСМ: Вечерва имаше обид за повторување на 27 април

by fokus 21:27
21:27

Силно го осудуваме насилството и инцидентите што вечерва се случуваат на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ и Левица пред објектите на Владата и Собранието, реагираат вечерва од СДСМ на протестите против францускиот предлог на кој освен поддржувачи на овие две партии, доаѓаат и други граѓани.

-Вечерва јавноста виде очаен обид за повторување на упадот од 27 април 2017 од страна на политички партии кои не и мислат добро ниту на државата, ниту на граѓаните.
СДСМ, институциите, граѓаните нема да дозволат ваквото опасно, деструктивно постапување да ја загрози иднината на држава, обидите за дестабилизација на државата одново ќе бидат поразени, велат од СДСМ.

Поврзани новости