СДСМ: Нема напредок во преговорачкиот процес

by Fokus

На денешната рунда преговори не е постигнат напредок во преговарачкиот процес, информираа од опозицискиот СДСМ.

– Владејачката коалиција не дозволува прочистување на Избирачкиот список и вистински реформи во медиумите. ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски во континуитет бегаат од фер и демократски избори – се наведува во партиското соопштение.

Поврзани новости