Груби е оптимист дека партиите ќе ги приближат ставовите

by Фокус

Оптимист сум дека ставовите на партиите може да се доближат во наредните денови, изјави Артан Груби, претставник на ДУИ на денешната средба во резиденцијата на ЕУ во скопската населба Пржино меѓу четирите најголеми политички партии, потписници на Пржински Договор.

Груби истакна дека денеска било разговарано за избирачкиот список и за работата на медиумите во предизборниот и изборниот период.

Тој најави дека вакви средби ќе се одржуваат и во наредните денови.

Поврзани новости