СДСМ на конгресот на 6 ноември ќе ги објави кандидатските листи

by fokus 14:46
14:46

СДСМ на вечерашната седница на Извршниот и на Централниот одбор на партијата донела одлука на 6 ноември да одржат конгрес.

На овој конгрес ќе бидат претставени кандидатските листи за пратеници за претстојните избори, а претходно не сакаат да откријат кои се ќе се најде на листите.

- Advertisements -

Според досегашните неофицијални информации, како носители на листи ќе бидат членовите на највисокото раководство на партијата, а во листите ќе има место и за активистите на Шарената револуција.

Поврзани новости