СДСМ ќе отвори пунктови за собирање на помош за поплавените подрачја

by Fokus 16:36
16:36

Од најголемата опозициска партија СДСМ испратија соопштение во кое информираат дека ќе отворат  пунктови за собирање на хуманитарна помош за настраданите семејства (вода, конзервирана храна, средства за хигиена и други неопходни средства).

Сите општински организации на СДСМ ќе бидат отворени за соработка и преку надлежните институции заедно да им помогнеме на настраданите.

– Во овие тешки моменти апелираме на граѓанска солидарност и взаемна помош за справување со тешките последици и санирање на штетите – се наведува во соопштението на СДСМ.

Поврзани новости