СДСМ: Груевски знаел дека синот на Велјановски е фатен со дрога на грчка граница

by Фокус

Премиерот Никола Груевски знаел дека синот на првиот чповек на парламентот Трајко Велјаноски бил фатен со дрога на македонско-грчката граница, изјавија од опозицискиот СДСМ, од каде во Велес денеска објавија разговори од 35-тата бомба.

Според разговорите, министерката Гордана Јанкулоска му објаснува на Груевски дека синот на Велјановски ја поминал македонската страна од границата, но бил фатен на грчката страна со мало количевство дрога.

– Поседување е прекршочно дело, дилање е кривично дели – му објаснува таа на премиерот.

Поврзани новости