СДСМ: Груевски е губитник

by fokus 23:04
23:04

Никола Груевски е губитник и тоа им е јасно на сите, па дури и на неговите сопартијци и затоа никој повеќе не стравува од неговото сеење закани, поделби и омраза, реагираа од СДСМ на ставовите кои лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, ги изнесе во интервјуто за „Сител“ вечерва.

-Македонија го надмина Груевски и веќе еднаш го победи, а на претстојните локални избори, граѓаните ќе ја потврдат победата и ќе стават крај на неговата криминална ера – се вели во соопштението.

- Advertising -

Поврзани новости