СДСМ: Груевски доби фактура од единствена Република Македонија

by fokus

Никола Груевски доби фактура од единствена Република Македонија, реагира СДСМ на изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ дека неговата партија нема да дозволела фактурата на Заев да ја плаќа народот.

-Граѓаните масовно гласаа за промени и правда. Тие 700 илјади гласови се преточени во 67 пратенички мандати коишто го сочинуваат новото мнозинство. Ќе има нов собраниски претседател и нова Влада. Ќе се реализира народната волја, а не криминалната волја на Никола Груевски, се вели во реакцијата на СДСМ.

Поврзани новости