СДСМ: Граѓаните ќе му испорачаат фактура на Груевски на локалните избори

by fokus 19:26
19:26

На претстојните избори, граѓаните на Груевски и на крадоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ ќе им ја испорачаат фактурата за нивното децениско коруптивно и расипничко владеење со што ги осиромашија граѓаните и државата, реагираат од СДСМ на изјавата на Никола Груевски дека премиерот Заев со мигрантите треба некому да испочара фактура.

- Advertising -
"

Поврзани новости