СДСМ: Граѓаните чекаат Спасов да се појави и да каже што правел во петокот ноќта

by fokus 12:02
12:02

Недозволиво е Диме Спасов пет дена да се крие, мора да излезе пред граѓаните и да им објасни што сè правел во петокот ноќта, и денеска реагираат од СДСМ откако Спасов и по пет дена од сообраќајките кои ги предизвика се уште се нема појавено во јавноста.

-Граѓаните чекаат Спасов како дополнителен заменик министер за труд и социјална политика да објасни зошто возел автомобил кој е на Агенцијата за вработување!?  И зошто на тоа возило ставил гориво со картичка од Министерството за труд и социјална политика односно со пари на граѓаните. Граѓаните чекаат одговор зошто Спасов исчукал возила низ Скопје и бегал со километри, шибајќи преку повеќе улици, пред да биде запрен од полицијата, како да е во акционен филм? Граѓаните мора да слушнат од него зошто бегал од полицијата со трчање што го покажува неговото неодговорно и непресметливо однесување. Спасов мора да одговори зошто кукавички пратил друг за да лаже дека возел наместо него, само за да се спаси од одговорност, се вели во соопштението на СДСМ.

- Advertisements -

Од СДСМ бараат Спасов веднаш да си даде оставка и да ги остави останатите три возила со коишто противзаконски располагал, а се на Агенцијата за вработување.

Поврзани новости