СДСМ ги напушта преговорите?

by Фокус

СДСМ ги напушта преговорите, неофицијално дознаваме од извори во партијата. Наводно, како причина се смета одбивањето на Советот на Јавни обвинители да го прифати во целост тимот што го предложи Јанева.

Се очекува за десетина минути, опозицискиот СДСМ да излезе со официјални информации, односно се очекува генералниот секретар на партијата Оливер Спасовски да ги соопшти деталите.

Поврзани новости