Само што доби „клоца“ од Реал Мадрид, Лопетеги веднаш бара нов клуб

by fokus

Доскорешниот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги, се надева дека ќе најде нов клуб во блиска иднина.

Според „Марка“, по отказот добие од Реал, Лопетеги нема долго да остане без работа. Според изворот, неговите агенти размислуваат за различни опции за продолжување на неговата кариера, бидејќи во првиот дел од сезоната некои тимови може да останат без тренер и да се обидат да го ангажираат Лопетеги.

Се нагласува дека Лопетеги има за цел да најде работа надвор од Шпанија.

Тој го водеше Реал Мадрид од јули, но помина на чело на тимот само 14 натпревари и беше отпуштен поради незадоволителни резултати.

Поврзани новости