Русковска: Одговорно тврдам дека документите од истрагата „Рекет“ не протекоа од Обвинителството

by fokus 21:51
21:51

Обвинителката Вилма Русковска вечерва изјави дека документите од истрагата за „Рекет“ кои протекоа во јавноста, не се излезени од Обвинителството.

-Одговорно тврдам дека документите објавени од истрагата за Рекет не се излезени од Обвинителството. Може да се види дека оние документи кои протекоа се копии, а во Обвинителството ги има само оргиналите. Обвинителството доставува копии до Судот, рече Русковска.

- Advertisements -

Поврзани новости