Родителите на Дениса ги добија резултатите од обдукцијата

by Фокус

Министерството за здравство денеска ги добило резултатите од обдукцијата на телото на Дениза Маркоска, девојката од Прилеп која пред два месеци мистеризно настрада откако беше дел од екипажот на бродот „Серенисима“ кој во тие моменти беше во грчките води.

Нејзиното семејство ги добило резултатие, меѓутоа министерството заради заштита на приватноста и почит кон семејството, остава фамилијата да одлучи дали за резултатите ќе биде информирана јавноста.

Поврзани новости