Ременски: Почнати се подготви за попис на населението

by fokus

Според мои информации во тек се подготовки за да почне подготовката за пописот, изјави пратеничката на СДСМ, Фросина Ташевска Ременски во вчерашното гостување на дебатната емисија „Клик плус“ на ТВ21.

-Но да не се залажуваме дека процентуално врзаните преава кои се стекнати права, ќе можеме да ги спуштиме – порача таа на дебатата на која се разговараше за Законот за употреба на јазиците.

 

Поврзани новости