Река: Очекувам фер избори за да ги почнеме преговорите со ЕУ

by Фокус 19:10
19:10

Кандидатот за претседател, Блерим Река, денеска после гласањето на изборите изјави дека очекува фер избори за, како што рече, земјава да ги почне преговорите со ЕУ.

-Се надевам дека граѓаните ќе го искористат своето уставно право и денеска ќе гласаат за претседател. Со убавото време јас мислам дека и расположението кај граѓаните е такво, и се надевам дека ќе докажеме дека сме држава која е спремна да ги почне преговорите со ЕУ и ќе докажеме дека имаме политички капацитет државата да ја водиме кон евроаталантските интеграции – рече Река.

- Advertisements -

Поврзани новости