Расчистен случајот со убиените кучиња во Аеродром

by fokus 10:14
10:14

Малолетно момче од Скопје е приведено откако во парк во Аеродром измачувал и убил две кучиња со тврд предмет.

„На 04.12.2019 во 17.00 часот, полициски службеници на СВР Скопје во Полициската станица Кисела Вода го привеле Г.С.(17) од Скопје поради тоа што на 15.09.2019 во парк на ул. „АВНОЈ“ во Скопје со тврд предмет измачувал и усмртил две кучиња. Со него бил извршен разговор и по целосно документирање на случајот ќе му биде поднесена кривична пријава по член 233 од Кривичниот законик“, велат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости