Рангелова за Беличанец: Зошто „златицо“ мораше вака.. зошто?

by fokus 14:50
14:50

Сопартијци од ВМРО-ДПМНЕ, како и колеги од театарот, денеска ги користат социјалните мрежи за да се простат од актерката Билјана Беличанец Алексиќ, која си го одзеде животот. Веста за ненадејното заминување на Беличанец ги потресе сите.

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, и поранешна претседателка на Унијата на Жени на оваа партија, напиша на фејсбук:

„Вредна,посветена,одговорна!
Се гордеам што те познавав и што имав можност да соработувам со тебе како Претседателка на Градскиот комитет на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ и една од ретките жени Градоначалнички!
Но, зошто Билјанче мораше вака….
Зошто “Златицо” како што знаеше да кажеш?
Зошто?
Почивај во мир!“, порача Рангелова.

Поврзани новости