Рамковски најави враќање на А1 телевизија

by fokus 08:24
08:24

Велија Рамковски сопственик на поранешната  А1 телевизија, во интервју за  „Стадион“ на Радио Канал77, најави обвнова на некогаш најгледаната телевизија.

„И по толку години, гледачите не заборавија на „А1“, која и денес е неопходна. На А1 рекламите чинеа 25 евра по секунда, сега највисоката цена е едно евро. Тоа враќање би било во друга форма. Сега со техничко-технолошките промени интернетот, социјалните мрежи, кабелските мрежи може и полесно да се стигне до новите гледачи. Луѓе секако ќе има – и од старата екипа и нови, млади. Мислам дека и пари, кои јас лично ги немам, ќе се најдат, има заинтересирани“, истакна Рамковски.

- Advertisements -

Рамковски зборувајќи за седумте години поминати во затвор нагласи дека бил подготвен да попушти ако тогашниот премиер Никола Груевски му шепнел дека ќе удри на семејството.

Поврзани новости