Путин предупредува: Би можел да се случи масакр како во Сребреница

by fokus 15:17
15:17

Можно е да се случи црно сценарио доколку украинските трупи не преземат контрола над границата со бунтовниците.

Ова го најави претседателот на Русија, Владими Путин, а според него можен е масакр како во Сребреница.

- Advertising -

„Доколку украинските трупи не преземат контрола на границата помеѓу Русија и источиот дел на земјата, кој го држат украинските бунтовници, би можело да дојде како масакр сличен на оној во Сребеница, кој се случи за време на конфликтот на Балканот“, исткна Путин за „Раша тудеј“.

Поврзани новости