Прво полувреме во ракомет, Шпанците водат со девет разлика, Кире Лазаров се повреди

by Fokus

Македонската ракометна репрезентација во првиот меч, во втората фаза на Европското првенство во Хрватска, по првото полувреме губи 15:6 од Шпанија.

Kапитенот Кире Лазаров се повлече од игра поради повреда на десниот мускул.

Поврзани новости