Првиот опозиционер: СДСМ се плаши и затоа брза со формирање на владата

by fokus 18:02
18:02

СДСМ е уплашена од судот на јавноста и на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, па многу брза со гласањето за новата влада и сака шверцерски „да помине“ низ парламентот, изјави денеска лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

-Јас имав четири пати можност досега како мандатар да предложам состав за влада до парламентот, секогаш оставав околу 12 дена за да може и опозицијата, пратениците, јавноста да ги разгледаат предлозите, да ја разгледаат програмата, да ја анализираат, да се подготват, да можат да укажат на забелешки, да го слушнеме нивното мислење, рече Груевски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости