Прва седница на новата влада

by Fokus 09:21
09:21

Премиерот Зоран Заев и новите министри денеска седнуваат на првата владина седница, која е закажана за попладне.

Се уште официјално не се прецизирани темите на кои утре ќе дебатира новата влада, иако не се исклучува можноста да се отворат и прашања за разрешувања на актуелните директори на државните фирми и институции, и назначувањето на нови.

- Advertisements -

Поврзани новости