Протече климата во Кривичен додека се слушаат бомбите за „Траекторија“

by fokus 13:28
13:28

Додека бомбите одекнуваат во големата судница, протече климата која направи бара и веќе видливо го уништи ламинатот.

За да се намали понатамошната штета, поставена е кофа во која истекува водата.

- Advertisements -

Во Кривичниот суд од утрово се слушаат над 300 бомби кои Специјалното јавно обвинителство ги достави како доказ против екс премиерот Никола Груевски, екс министерот Миле Јанакиески, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и пораншениот директор на Агенцијата за патишта, Љупчо Георгиевски.

В.В.

Поврзани новости