Пронајдено оружје близу домот на српскиот премиер

by fokus 20:57
20:57

Во близина на куќата на српскиот премиер Александар Вучиќ полицијата пронашла автомобил во кој имало сандаци со оружје и муниција, пишуваат медиумите во таа земја.

Како што јавуваат српските медиуми, Вучиќ  сега е сместен на друга, безбедна локација.

- Advertisements -

Според информациите, автомобилот бил паркиран во шума, во близина на куќата во која живее премиерот. Во сандаците имало бомби, зољи и муниција.

 

Поврзани новости