Пронајдени исчезнатите сестри од Пробиштип

by fokus

Полицијата ноќеска, во два часот, во центарот на Крушево ги пронајде двете исчезнати лица од Пробиштип, Н.Т.(19) и нејзината 16-годишна сестра.

Како што информира МВР, полициски службеници при проверка на идентитет ги откриле исчезнатите.

Девојчињата на 16 јули беа пријавени за исчезнати од нивиот татко, М.Т.(55) од Пробиштип. Таткото пријавил дека неговите деца на 14 овој месец заминале од домот во непознат правец.

Во моментов уште едно лице се води за исчезнато, И.Н.(76) од Домот за стари лица „Руски“.  Случајот вчера во Полициска станица Гази Баба го пријавило одговорното лице во Домот.

Поврзани новости