Пронајдена неексплодирана бомба од Втора Светска војна во кичевско

by Fokus 11:58
11:58

Завчера во 18 часот било пријавено дека во село Длапкин Дол, кичевско, при изведување земјоделски работи, била пронајдена една неексплодирана бомба од Втората Светска Војна.

Како што соопшти МВР, извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кичево, а од страна на ДЗС истата била безбедно подигната за понатамошна постапка.

- Advertisements -

Поврзани новости