Промовирана книгата „Воена дипломатија“ од полковник Зоран Јовановски

by Fokus 13:57
13:57

Во Домот на АРМ пред неколку денови беше промовирана книгата „Воена дипломатија“ од полковник Зоран Јовановски.

Промотори на настанот беа проф. д-р Нано Ружин, амбасадорот Љупчо Арсовски и надворешен политички коментатор Љупчо Гајдов.

- Advertisements -

Фото: Телевизија Кис

Поврзани новости